برگزاری همایش گرامیداشت مقام کارشناس

برگزاری همایش گرامیداشت مقام کارشناس
با حضور نمایندگان مجلس،مسئولین قضایی،مدیران کل و کارشناسان مرکز کارشناسان رسمی دادگستری همایش بزرگداشت مقام کارشناس در رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان گیلان، شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ و به مناسبت سالروز تاسیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و به همت مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گیلان، همایش گرامیداشت مقام کارشناس با حضور معاون قضایی رییس کل دادگستری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، جمعی از شهرداران استان گیلان و ۴۰۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شد.

محمد باقری هره دشت، رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان گیلان ضمن تاکید بر نقش این مرکز در ارایه گزارشات متقن مورد نیاز مراجع قضائی و دستگاه‌های اجرایی، گزارشی از اقدامات مرکز در ارایه خدمت به مردم به ویژه در حوزه خدمات معاضدتی و ارایه خدمات رایگان کارشناسی در مساجد و مشارکت در امور فرهنگی ارایه داد.

سخنگوی شورای عالی کارشناسان قوه قضائیه کشور با اشاره به اینکه مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان گیلان با در اختیار داشتن ۷۵۰ کارشناس مجرب در ۶۰ رشته کارشناسی آمادگی دارد همگام با خدمتگزاران نظام اسلامی در قوه مجریه، در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم به عنوان نهاد متوالی حوزه کارشناسی نسبت به ارائه خدمات کارشناسی مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی اقدام نماید.

در ادامه همایش، الهیان معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان و کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، ضرورت توجه به امر خطیر کارشناسی در حوزه‌های قضائی و اجرایی را تبیین کردند.

در همایش بزرگداشت مقام کارشناس و پیش از مراسم افطار، ضمن تجلیل از خانواده شهید والا مقام بشلیده به عنوان عضو خانواده بزرگ کارشناسان رسمی دادگستری استان، از ۱۵ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری که در حوزه ارایه گزارش، منتخب کشوری بوده و بیشترین گزارشات معاضدتی و سرپرستی کارآموز کارشناسی را بر عهده داشتند تقدیر بعمل آمد.